Numer 8/2017 Polski Instalator Zobacz większe

Numer 8/2017 Polski Instalator

Nowy

Spis treści 8/2017

 

Więcej szczegółów

17,00 zł

Add to wishlist

Więcej informacji

Od Wydawcy

Historia kołem się toczy….

W 1991 roku mój Tata, Władysław Polesiński wraz z niemieckimi i austriackimi partnerami, założył Wydawnictwo Instalator Polski i w październiku tego roku wydał pierwszy numer miesięcznika POLSKI INSTALATOR. Jeszcze jako studentka przychodziłam na praktyki do Wydawnictwa

i byłam świadkiem jak rozwijał się tytuł, jak powstawały targi Instal Expo, jak powstawała Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji.

W 1995 roku powstało Wydawnictwo Euro-Media, które również współzałożył Tata, a którym mam zaszczyt kierować od 2000 roku.

Obie, kierowane przez nas Firmy zawsze ze sobą współpracowały, a w latach 2004--2013 zacieśniły tę współpracę, tworząc Grupę Wydawniczą.

Od 2013 roku Euro-Media funkcjonują samodzielnie, również w 2013 r. wydawcą Polskiego Instalatora została firma Expert Media, która jesienią bieżącego roku zakończyła działalność, zwracając się do nas z propozycją odkupienia Polskiego Instalatora. I tak historia tytułu zatoczyła koło i w październiku bieżącego roku tytuł wrócił do nazwiska: Polesiński. Taty już niestety nie ma z nami od roku, ale jego dzieło będzie kontynuowane…

Przy tej okazji chciałabym podziękować dotychczasowym redaktorom naczelnym, którzy przez 26 lat tworzyli piękną historię Polskiego Instalatora: P. Marianowi Rubikowi, P. Krzysztofowi Łoskotowi, P. Małgorzacie Tomasik, P. Annie Rolewicz, P. Beacie Stępień i P. Joannie Jankowskiej, a nowej redaktor naczelnej P. Annie Madej, z którą pracuję już prawie 8 lat, życzę sukcesu w prowadzeniu tak zacnego tytułu oraz życzliwego przyjęcia ze strony całej branży.

Katarzyna Polesińska

Prezes Grupy Wydawniczej Euro Media

 

Szanowni Państwo

Minęło już prawie pięć lat odkąd zaczęłam pracę w „Polskim Instalatorze” i z całą pewnością był to jeden z najlepszych okresów w mojej karierze zawodowej – głównie dlatego, że miałam przyjemność poznać wielu niezwykle mądrych, postępowych i zaangażowanych ludzi. Jednocześnie tak dużo się w naszej branży działo… A żyć w ciekawych, dynamicznych czasach, mając możliwość relacjonowania tego innym osobom, to ogromny przywilej i satysfakcja.

Przyszedł jednak moment, abym stawiła czoło nowym wyzwaniom. Wiem, że zostawiam „Polskiego Instalatora” w dobrych rękach i że najlepsze jego tradycje będą kontynuowane. Nowy wydawca, Katarzyna Polesińska, to córka założyciela „PI”, Władysława Polesińskiego, znająca tytuł „od podszewki”. Z kolei nowa redaktor naczelna, Anna Madej, od lat pracuje przy tworzeniu pokrewnego czasopisma, „Chłodnictwo&klimatyzacja”. Mamy więc pewniki sukcesu: doświadczenie, zaangażowanie i świeże podejście. I tego właśnie życzę „Polskiemu Instalatorowi” oraz Wam, drodzy Czytelnicy.

Joanna Jankowska

 

Ogromnie się cieszę, że dostałam szansę prowadzenia Polskiego Instalatora – miesięcznika o ponad 26 letniej tradycji. Chciałabym utrzymać linię programową tytułu wytyczoną przez redaktor naczelną Joannę Jankowską, przybliżając najnowsze technologie i trendy na rynku, ale również skupić się na codziennych dylematach projektantów i instalatorów z naszej branży.

Wraz z naszym Patronem − PKTSGGIK oraz innymi stowarzyszeniami z branży chciałabym informować Państwa o inicjatywach i działaniach mających służyć harmonijnej i obustronnie korzystnej współpracy instalatorów, handlowców i producentów branży sanitarnej, grzewczej, gazowej i klimatyzacji.

Anna Madej

Targi/konferencje

4 MazowieckiDzień Budowlanych i Jubileusz XV – lecia MOIIB

6 Osiągnęliśmy punkt krytyczny – jesteśmy na progu zmiany technologii grzewczej

Wywiad z Pawłem Lachmanem, prezesem zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

 

Forum, opinie , polemiki

8 Wymiana kotłów gazowych w budynkach spółdzielni − Problemy z praktycznym stosowaniem dyrektywy ErP − Janusz Starościk

 

Odnawialne źródła energii

10 Pompa ciepła EDEL do c.w.u.

12 Pogodny prezenter zapowiada pogodę dla fotowoltaiki

 

Instalacje grzewcze

16 System M – pompy ciepła nowej generacji − Wydajne, modułowe, funkcjonalne, wykonane na miarę, ciche, łatwe w montażu, intuicyjne w obsłudze i designerskie

18 Wymiana grzejnika łazienkowego w budynku wielorodzinnym − Tomasz Podleś

20 Nowości Arco: Teide plus i Teide Termo plus − Zawory grzejnikowe o większej szczelności i nowoczesnym designie − Joanna Kargul

22 Ochrona instalacji centralnego ogrzewania − Zabezpieczenie przed powietrzem w instalacji − Przemysław Dutka

 

Wentylacja i klimatyzacja

26 Optymalne ogrzewanie i wentylacja budynków logistycznych − Maciej Danielak

29 Centrale wentylacyjne i klimatyzacyjne a zużycie energii − Sławomir Pykacz

 

Instalacje wewnętrzne

34 Wodne systemy przeciwpożarowe w obiektach budowlanych − Artur Stadnik

42 Systemy hydroforowe w budynkach mieszkalnych − Artur Stadnik, Anita Jakubaszek

 

Prawo i finanse

48 Prawo pracy w pigułce − Wynagrodzenie za pracę, czas pracy, urlopy, dni wolne − Małgorzata Stępień

 

Z życia branży

54-56 Warto wiedzieć

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Numer 8/2017 Polski Instalator

Numer 8/2017 Polski Instalator

Spis treści 8/2017

 

Napisz opinię