PRZEDSPRZEDAŻ!!TYLKO DO KOŃCA WRZEŚNIA 2024 - CENA 185 ZŁ OD...
W wydaniu tym chcielibyśmy zwrócić uwagę na: Rozporządzenia wykonawcze do ustawy f-gazowej; Nowe trendy w systemach chłodniczych CO2 oraz Duże źródła chłodu. Polecamy również materiał dotyczący systemów osuszania – doboru, ale również zastosowania np. w chłodniach, mroźniach.
A w nim m.in.: - artykuł pana Andrzeja Wesołowskiego, w którym autor omówił zagadnienia bezpośredniego chłodzenia procesorów zainstalowanych w serwerach - kontynuacja tematyki dotyczącej sposobu i jakości filtracji powietrza podjętą w wydaniu 8/2015 przez panów Demisa Pandelidisa i Sergeya Anisimova
W wydaniu tym polecamy kontynuację cyklu dot. zastosowań węglowodorów i wymogów bezpieczeństwa, zagadnienia dot. efektywności regulacji układów z wieżami chłodniczymi, czy też blok ppoż. obejmujący bezpieczeństwo w garażach podziemnych i ochronę pionowych dróg ewakuacji.
W niniejszym wydaniu zamieszczamy zestawienie parametrów jednostek multisplit. Na temat systemów filtracji w jednostkach Split i Multisplit piszą panowie Demis Pandelidis i Sergey Anisimov: Filtracja w urządzeniach bezpośredniego odparowania.
Zgodnie z zapowiedzią w poprzednim wydaniu publikujemy pierwsze komentarze dotyczące nowej, najważniejszej dla naszej branży legislacji – ustawy o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych.
Wśród bogatej tematyki polecamy uwadze artykuł pana Kaisera na temat stropów laminarnych oraz pana Rotha dotyczący regulacji skraplaczy pracujących przy obciążeniu częściowym. Ciekawym rozwiązaniem dla dużych układów pozwalających na osiąganie temperatury ujemnej (teoretycznie nawet do -30°C) jest amoniakalny hybrydowy układ absorpcyjny.
W numerze poruszamy m.in. zagadnienia dotyczące pomp ciepła typu powietrze/woda do ogrzewania pomieszczeń oraz na potrzeby c.w.u., którym towarzyszy przegląd oferty 9 producentów. Polecamy również zagadnienia dotyczące naturalnych czynników chłodniczych w tym materiał przedstawiający w prosty sposób najnowsze trendy i kierunki w projektowaniu i budowie...
W numerze poruszamy zagadnienia dotyczące projektowania systemów typu VRF, któremu towarzyszy przegląd urządzeń VRF oferowanych na rynku polskim. Polecamy także artykuł dotyczący systemów stało- i zmienno przepływowych pod kątem zużycia energii przez agregat (spr ężarki), a także tematy takie jak pomieszczenia czyste, ocena środowiska cieplnego,...